Dominikánska republika

Fliačik pevniny ležiaci medzi Atlantickým oceánom a Karibským morom objavil Kolumbus skôr ako Ameriku. Dominikánsku republiku, žijúcu bejzbalom a kohútími zápasmi, cez deň zalieva slnko a v noci tóny merengue. Je to krajina, ktorá síce patrí medzi najchudobnejšie krajiny, krajiny takzvaného tretieho sveta, no napriek tomu je vznešená, plná pohostinstva, farieb a láskavých ľudí. Dominikánska republika leží na karibskom ostrove Hispaniola v súostroví Veľkých Antíl. Západnú časť tvorí Haiti, 2 tretiny ostrova patria Dominikánskej republike. Obrovské biele pláže s jemným pieskom obklopené tropickou flórou zaručujú kvalitný rajský oddych. Priezračné tyrkysové more ponúka pestrofarebný podmorský svet, ktorý iste objavíte pri potápaní alebo šnorchlovaní. Hotelové komplexy poskytujú služby na vysokej úrovni a veľká väčšina z nich má stravovanie formou „all inclusive“ (všetko v cene). Výlety do okolia vám odhalia históriu ostrova a miestny kolorit, zoznámite sa so životom domorodcov, môžete si zašportovať či nakúpiť typické dominikánske suveníry. Dominikánska kreolská kuchyňa vyniká kombináciou tradičnej európskej kuchyne s africkými a karibskými tradíciami.

Luxury Bahia Principe Cayo Levantado

Luxusný hotel len pre dospelých s vynikajúcimi službami, luxusnými izbami je ideálny pre páry, ktoré hľadajú nezabudnuteľný zážitok. Hotel je obklopený zeleňou a prírodou, môžete vidieť sto rokov staré stromy, tropickú vegetáciu, kráľovské palmy, kokosové palmy, peruánske kvety a mnoho iných. Spoznajte tradičný ekosystém Dominikánskej republiky so špecifikami ostrova, sledujte pelikánov ponoriť sa do mora pre ryby alebo roztomilé kraby na pláži.

od 92 EUR   Viac informácií

Tortuga Bay Puntacana Resort & Club

Tortuga Bay ponúka luxus, dokonalý servis a vily navrhnuté svetoznámym dizajnérom Oscarom de la Renta. O hostí sa postará priateľský a profesionálny personál, ktorý dohliada na každý detail od príchodu klienta a počas jeho pobytu k úplnej dokonalosti. Tortuga Bay je známy za bezkonkurenčné služby. Každá vila predstavuje jednoduchosť a eleganciu ovplyvnená dominikánskou kultúrou a dizajnérksym profesionalizmom. Je prvým butik hotelom v oblasti Punta Cana.

od 300 EUR   Viac informácií

The Reserve at Paradisus Palma Real

Hotel The Reserve all inclusive boutique rezort špeciálne navrhnutý pre rodiny s deťmi je súčasťou hotela Paradisus Palma Real. Je obklopený tropickými záhradami, klienti majú prístup na exkluzívnu súkromnú pláž a k dispozícii špeciálne recepčné služby.

od 165 EUR   Viac informácií

Iberostar Grand Hotel Bavaro

Naozajstný klenot Dominikánskej republiky, Iberostar Grand Hotel Bavaro je architektonicky ohromujúci, navrhnutý s maximálnou starostlivosťou a dôrazom na detail, prekoná aj vaše najvyššie očakávania. Tu zažijete maximálnu úroveň luxusu, osobné služby komorníka, gurmánsku kuchyňu a Spa centrum s výhľadom na more. Iberostar Grand Hotel Bavaro zabezpečuje najvyššiu úroveň rozmaznávania výhradne pre dospelých. Tu si môžete vychutnať najlepšie all-inclusive stravovanie. Doprajte si zaslúženú masáž v Spa centre a relaxáciu v dobre zariadenom apartmáne s jacuzzi pre dvoch.

od 165 EUR   Viac informácií

Zoëtry Agua Punta Cana

Na výraznom severovýchodnom pobreží Dominikánskej republiky, ste vítaní v oáze apartmánov – svätýň so slamenou trstinovou strechou. Rezort obmedzený len na 51 exkluzívnych apartmánov, ktorých drevené podlahy a prírodný kameň ladia na samote s bujnou vegetáciou a prímorským prostredím. Zažijete tu úplne nový zážitok z dovolenky so zameraním na wellness, romantiku a osobnú starostlivosť. To zahŕňa zdravé gurmánske jedlá v niekoľkých medzinárodných reštauráciách, salóniky podávajúce neobmedzené prémiové alkoholické nápoje, pokojné tropické kúpele a jedinečné príležitosti pre vzdelávacie a kultúrne obohatenie - to všetko a ešte viac neobyčajných skúseností s Endless Privileges.

od 265 EUR   Viac informácií